Proměna

13 Bře 2019

Aerobic, pilates, jóga? … Co si vyberete?

Dalším spoluorganizátorem projektu Zralá žena je Strefa Zdrowia v Cieszyně. Z každého úhlu pohledu jde o nevšední místo. Kolektiv fyzioterapeutů a instruktorů zde vytvořil skvělé prostředí, v němž se najde prostor pro každého, a to včetně těch, kteří touží poznat, v čem spočívá moderní mentální trénink, moderní metody kvalitně naplánované a vedené rehabilitace a další aktivity, jež umožňují těšit se pevnému zdraví. Probíhají zde i individuální cvičení přizpůsobená potřebám a požadavkům jednotlivých klientů. Po konzultaci s trenérem bude sestaven individuální program aktivit s ohledem na cíl, jakého se hodlá dosáhnout. Trenér vás naučí, jak správně cvičit a na co se soustředit při práci s tělem a doporučí nejefektivnější soubor metod a technik, které umožní dosáhnout optimálních výsledků.

 Aleksandra Waliczek, majitelka Strefy Zdrowia: „Již 17 let působím jako fyzioterapeutka a posledních patnáct let se zabývám nejkrásnějším vynálezem na světě, jímž je lidské tělo. Na počátku stála láska k člověku a k lidem spolu s nadšením, které jsem sdílela v oblasti pohybových aktivit. Z takového spojení vznikla práce, která si vlastně vybrala mě, a ne naopak. Považuji se za spokojeného a šťastného člověka, který s pocitem poslání neustále rozvíjí vlastní potenciál. Působím jako fyzioterapeutka, přírodní léčitelka a terapeutka metody R.E.S.E.T., Touch for Health. Během své práce s lidmi využívám své znalosti, zkušenosti a intuici. Jsem také instruktorka forem body& mind, osobní trenérka a masérka. A komu je Strefa Zdrowia určena? Těm, kteří hledají možnosti osobního rozvoje za pomoci pohybu.“

Každá z nás je jiná a každá z nás má rozdílné potřeby. Upřednostňujeme různé druhy cvičení. Jedni rádi chodí na jógu a meditace, snaží se ztišit a protáhnout. Jiné takový druh pohybu nudí a pátrají po intenzivnějších formách – aerobiku nebo posilování. Jde ale především o to, abychom se začali pohybovat pravidelně a nalezli pro sebe vhodný druh aktivity, která nám prospívá. Jen tak totiž může člověku pohyb začít přinášet uspokojení. Nesmíme se k ničemu nutit a musíme naslouchat vlastnímu tělu. Důležité je také to, abychom si dokázali během týdne vyhradit čas na cvičení, čas jen pro sebe.

V centru funkční fyzioterapie Strefa Zdrowia statečně a s nadšením cvičí naše polské finalistky: Beata a Grażyna. Co na to Beata? „Vždy jsem žila aktivním způsobem života. S dcerkou jsme pravidelně běhaly. Vzdálenost 2-3km jsem uběhla s radostí, delší vzdálenosti mne unavovaly. Ráda se procházím, chodím po horách, provozuji Nordic Walking. V centru Strefa Zdrowia je to super. Asi nejtěžší bylo zorganizovat si čas, najít ho v kolotoči každodenních povinností. Ale velmi důležité je vytvořit si správné návyky. Cvičíme dvakrát týdně – jednou pilates a jednou aktivní silová cvičení. To druhé mne baví nejvíce. Po první lekci jsem s radostí zjistila, že mám svaly, o kterých jsem ani nevěděla nebo na ně už zapomněla! Ráno jsem se uvnitř celá třásla. Přemýšlela jsem, jestli je ten třes vidět i navenek (smích). Mám ráda i skupinová cvičení. Na začátku jsem se bála, že nebudu ostatním stačit a budu zdržovat. Občas je dobré se rozhlédnout a zjistit, že ostatní také lapají po dechu. Lekce vedou skvělí, vysportovaní trenéři, kteří jsou určitě o dvě dekády mladší než já. Za dvacet let, až budou v mém věku, přijdu se na ně podívat. Pak se určitě i jim povede u cvičení pořádně se zadýchat.”

 Aleksandra Waliczek: „Co mi přináší projekt Proměna? Víte, jsem zastánkyní zásady – a to nejen v pracovním, ale i v osobním životě –, že se všichni můžeme od sebe navzájem učit, dělit se o své zkušenosti a udělovat lekce jiným. Podobného projektu se účastním poprvé a vedení tréninků za účasti tak nevšedních žen mi přináší obrovskou radost. Z každého setkání s nimi si odnáším i něco pro sebe, neboť se přece učíme navzájem.“

Strefa Zdrowia, ul. Korfantego 37, Cieszyn

www.strefazdrowia.org.pl

Koupit vstupenku Galavečer ?>