Proměna

26 Bře 2019

Prsa vpřed!

Krásná pevná prsa jsou bezesporu atributem ženskosti. Pokud si chcete dlouho krásná prsa zachovat, měly byste se o ně starat, poskytnout jim náležitou péči, masáže, cvičení správných svalů, pravidelně je vyšetřovat! a vybírat správné podprsenky. Zde pomůže bra-fitterka. Co je bra-ffiting? Je to dovednost dokonalého výběru podprsenky tak, aby plnila svou funkci, správně podpírala prsa a modelovala je.

Podprsenka vás utlačuje, ramínka se zařezávají, zapínání škrábe, košíčky odstávají nebo se kůže „vylévá“… Zní to povědomě?? Aby byla podprsenka pohodlná, tak volba správné velikosti nestačí. Při nákupu je třeba vzít v úvahu mnoho dalších aspektů. Níže vysvětlujeme různé chyby při výběru podprsenky a radíme:

Příliš volná pod prsy

Pokud je podprsenka zapnutá co nejpevněji na poslední háček, ale je stále příliš volná nebo se zvedá na zádech směrem nahoru, znamená to, že pás pod prsy je příliš velký. Jediným řešením je koupit novou podprsenku se správným obvodem pod prsy. Použijte náš kalkulátor a spočítejte si správnou velikost.

Příliš těsná pod prsy

Pás pod prsy je možné nastavit volněji nebo pevněji pomocí háčků. Problém však nastane, když se nám zvýší váha nebo když se podprsenka srazí při praní. Každopádně pro nás již taková podprsenka nebude dobrá. Někdy je možné opravit oblíbenou podprsenku pomocí speciálního prodloužení.

Ramínka podprsenky sklouzávají z ramen

Každá žena zná situaci, kdy jí ramínka podprsenky sklouzávají z ramen. Často však stačí je odpovídajícím způsobem upravit. V případě nesouměrných ramen by měla být délka každého ramínka nastavená zvlášť. Někdy se ramínka samovolně prodlužují z důvodu zvýšení pružnosti materiálu, např. vlivem tělesného tepla.

Podprsenka se vysouvá nahoru

Měla jste někdy takovou podprsenku, u které kostice putovaly k prsům při sebemenším pohybu ruky? Tato situace znamená, že pás pod prsy je příliš velký. Řešení je jednoduché – obvod pod prsy by měl být menší a košíčky by měly být větší. Pak vše zůstane na svém místě.

Kůže „se vylévá“ z podprsenky

V případě záhybů na zádech okamžitě padá podezření na příliš úzký pás pod prsy. Problém může být také způsoben příliš velkou velikostí podprsenky. Volný pás pod prsy se zvedá nahoru a táhne s sebou kůži po stranách těla a na zádech, což způsobuje optické záhyby kůže, které ve skutečnosti neexistují. Pokud se tento problém objevuje po stranách košíčků, může to být způsobeno malou velikostí košíčků nebo příliš hluboce vyřízlým košíčkem v podpaží.

Ramínka podprsenky se zařezávají do těla

Někdy stačí jen mírně prodloužit ramínka pomocí regulátorů. V případě velmi objemného poprsí by ramínka měla být o něco širší. Pokud to nepomůže, zkontrolujte pás pod prsy, který má zásadní vliv na správné držení podprsenky. V případě příliš volného pásu pod prsy je pak celá váha přenesena na ramínka, a ta se pak nepříjemně zařezávají do těla.

Prsa  „se vylévají“ z košíčků

Pokud košíčky vytlačí prsa ven, tak to zřejmě znamená, že jsou příliš malé. V případě větších prsou to může být také způsobeno tím, že podprsenka má příliš nízký střih. Pokud vidíte, že pás pod prsy drží dobře, můžete si jednoduše vybrat větší velikost košíčků nebo zkusit vyšší podprsenku určenou pro nošení pod tričko.

Košíčky podprsenky odstávají

Pokusili jste se zkrátit ramínka? Pokud to nepomůže odstranit prázdný prostor a podprsenka je stále vrásčitá, zkuste menší košíček nebo mělčí řez. Pěkné, hluboké výstřihy mají například balkonetky nebo push-upy.

Podprsenka s kosticemi tlačí

V ideálním případě by podprsenka s kosticemi měla být přizpůsobena tvaru prsů a jemně k nim přilnout. Často to tak není a kostice nás tlačí. Nejčastější příčinou je příliš malý košíček. Vyberte si košíček, který je větší a, pokud je to nutné, pevnější pás pod prsy. Jste jednou z těch žen, které nejvíce oceňují pohodlí? Pokud ano, tak elegantní, měkká podprsenka bude pro Vás ta dokonalá.

Kamila Kopacewicz, Atelier Stanika, Cieszyn