Proměna

22 Kvě 2019

V magickém kulinárním ateliéru

Na svých osobních mapách máme vyznačeno několik míst, která zbožňujeme a kam pokaždé rády zavítáme, místa, která nás dobíjejí pozitivní energií a dobrou náladou. Další spoluorganizátor projektu Zralá žena – Ateliér Kupa – je právě jedním z nich! Nachází se v Masarykových sadech v Českém Těšíně a je to místo (jak hlásá slogan) určené pro všechny, kteří zbožňují dobré jídlo a rádi se učí novým věcem. Pod všímavým dohledem majitelky ateliéru Marcely Fiedorové (která je obrovským srdcem i hlavou celého projektu) se zde můžete naučit péct domácí chléb a připravit k němu rozmanité chutné přílohy.

Marcela o sobě říká: „Vaření pro mě nebylo vždy vášní, a to zejména v době, když byly moje děti malé a vařit jsem musela i tehdy, když se mi nechtělo a zároveň jsem musela čelit výzvám bezlepkové diety, protože to bylo nezbytné. V jisté chvíli jsem ale došla k životnímu milníku, který vše zvrátil o 180 stupňů. Nepříliš oblíbenou povinnost domácího vaření jsem díky kulinárním kurzům v Praze (pod dohledem nejlepších českých šéfkuchařů, pozn. red.) přetavila v řemeslnou dovednost a obrovskou vášeň a klad. Poté jsme zrekonstruovali prostory, v nichž se dnes nachází můj ateliér a kde se s radostí dělím o své dovednosti a znalosti v oblasti kulinářských tajů.
Zapojení do projektu Zralá žena mě přesvědčilo o tom, že spousta žen chce vařit zdravěji, ale neví jak na to. Obávají se, že to nebude chutnat dětem, manželovi, ani jim samotným. Je v nás zažitý veliký omyl, že co je zdravé není dobré.”

Naše finalistky se během setkání s dietetičkami Ivetou Kochovou a Lucynou Zubrzyckou dozvěděly, kde přesně se v jejich jídelníčku nacházejí slabiny. Na přetřes přišla konzumace svačin a různých pochutin. Marcela finalistkám navrhla recepty na polévky a zdravé, pestrobarevné pomazánky na chleba, např. Luštěninová:

– Šálek vařených luštěnin

– 3 lžíce tvarohu

– Cibule

– Pažitka

– Sůl, pepř

Vše rozmixujeme, dochutíme solí a pepřem, vmícháme pažitku nebo jinou zelenou bylinku

Varianty:

– přidáme česnek a mírně nadrcené vlašské ořechy

– Přidáme česnek, dijonskou hořčici a majoránku nebo bazalku

– Lze udělat jak z čočky, tak z fazolí

– Můžeme si pohrát s kořením (koriandr, zázvor, uzená paprika…)

A to vše se samozřejmě podává na domácím kváskovém chlebu.

Ateliér Kupa se záhy proměnil v místo setkávání, kde dívky dokázaly spojovat příjemné s užitečným. Místem, kde se dá poklábosit u šálku dobré kávy a podělit se o úsilí investované do proměny. Takto Beata vzpomíná na svou první návštěvu Ateliéru: „Malinko vyhladovělá po schůzce s dietetičkou jsem navštívila místo, které nápadně připomínalo působiště šéfkuchařů z Pekelné kuchyně, s tím rozdílem, že tohle se nachází v Českém Těšíně – jde totiž o Ateliér Kupa a Marcelu, u které jsme se kulinárně vyřádily tvořením úžasně vyvážených a chutných zeleninových polévek a dokonalých pomazánek. Marcela k tomu navíc přidala vlastnoručně upečený domácí chléb z celozrnné mouky… mňam! A ačkoli to všechno pro mě bylo spíše doplněním mých kulinářských znalostí, nejlepší na tom všem bylo to fantastické setkání v kouzelné kuchyni – ve skvěle připraveném prostředí, které je ideální k pořádání workshopů, setkání u vaření a kurzů pro začátečníky. Každému to tam doporučuji! Navíc nálada, která tam vládla, připomínala spíš skvělou „babskou jízdu“, což bylo jenom dobře. Zasloužily jsme si to. Ateliér prostupoval zeleninový, voňavý, chutný a domácký odér. Všechny polévky a pomazánky chutnaly bombasticky! Atmosféra měla skvělou polsko-českou příchuť a jen je škoda, protože – jako pokaždé – vše, co je skvělé, trvá velmi krátce, stejně jako tomu bylo i u této akce.“

Také Andrea byla nadšená: „Vařím ráda a docela často, takže polévky pro mě nebyly žádnou novinkou, jen jsem si ujasnila množství používaných tuků, které musím trochu zredukovat. Nově mě Marcelka naučila pomazánky z luštěnin, vhodné na svačiny a dozvěděla jsem se o používání klíčků v kuchyni – naklíčená ředkvička byla výborná. A co mě nadchlo byl její domácí kváskový chleba, domluvily jsme se na kurz pečení chleba. Také jsem si připoměla, že má jídlo i hezky vypadat, ne jako hromada něčeho co rychle naházím do žaludku.”

Srdečně Vás zveme do Ateliéru Kupa na kurzy světové a domácí kuchyně, kurz pečení chleba a přípravy dezertů. Smyslem kurzů je, abyste si každé jídlo, které u nás vyzkoušíte, dokázali uvařit či upéct také doma a připravit svým blízkým a přátelům nevšední kulinářský zážitek!

Ateliér Kupa
Marcela Fiedorová
www.atelierkupa.cz
e-mail:
marcela@atelierkupa.cz