Proměna

04 Úno 2019

Andrea Šacherová

Od dětství miluji les, přírodu, dobrodružství, cestování. Bydlela jsem na různých místech naší republiky, často v těžkých podmínkách, ale měla jsem to ráda. Vždy jsem si říkala, že můj život bude plný dobrodružství a výzev, ale zároveň šťastný a naplněný. Bohužel, osud mi do cesty postavil takové překážky, se kterými jsem si nedokázala poradit.

Můj první vážný vztah, místo aby mi přinesl pocit bezpečí, mne utvrdil v tom, že nejsem dost atraktivní a hodna lásky. Skončil po 9 letech, a já, hledající podporu a naději, že tentokrát budu šťastná, jsem vstoupila do nového vztahu s o mnoho let starším partnerem. Z tohoto vztahu mám dnes 17letou dceru. Bohužel i tento vztah skončil rozchodem, nebo spíše útěkem, se kterým mi museli pomoci rodiče, když měla Karolína necelé dva roky. Zůstala jsem bez peněz, práce, bydlení, zničená, tlustá, bez sebevědomí…

Vyhýbala jsem se všem známým i přátelům, abych s nikým nemusela mluvit o své bezútěšné situaci. Chtěla jsem být neviditelnou, pro muže nezajímavou, a mé tělo reagovala tak, že začalo přibírat na váze. Celou svou energii jsem věnovala práci architektky a výchově Karolíny. Postupně jsem získala závislost na řešení svých problémů a stresů jídlem. Váha šla opět nahoru a „skutečná já” se schovala za štít z tuku. Prohluboval se můj nezájem starat se o svou ženskost, která mi způsobila již tolik trablů.
Rozhodnutí, před 11 lety navštívit psycholožku, bylo prvním krokem ke změně. Od té doby se snažím své sebevědomí znovu vyléčit, jde to velice pomalu, ale nevzdávám se. Už vidím první výsledky, poslední dobou je můj život mnohem hezčí. Dcerka se stále více osamostatňuje, jsem na ni velmi pyšná. Potkala jsem také nového muže a zamilovala se. Je nevyšší čas začít se starat o své zdraví a vzhled. Když mi tedy kamarádka poslala odkaz na projekt „Zralá Žena”, cítila jsem, že právě teď je ten správný čas na proměnu a přihlásila jsem se. Chci se zbavit strachu, mít zdravé sebevědomí, líbit se sobě i svému muži. Vše přichází ve správný čas, a celý život je neustálé učení se a změna. Stačí jen sebrat odvahu a doopravdy se rozhodnout. Vím, že se mi to podaří.