Proměna

04 Úno 2019

Beata Branc-Gorgosz

O programu jsem se dozvěděla na sociální síti Facebook. Řekla jsem si: proč to nezkusit, pro jednou udělat něco pro sebe? Jsem mámou, manželkou, kolegyní, aktivistkou, soudní i mimosoudní mediátorkou, marketingovou specialistkou, novinářkou, a teď bych prostě chvíli chtěla být jen ženou. Protože přesto, že v každodenním víru práce pro jiné se stále cítím jako 17ka, nechybí mi svěží energie ani neotřelé nápady, jsem 47letou zralou ženou, která uprostřed toho všeho zapomíná sama na sebe.

Jako každý člověk, prožívám i já vzlety a pády. Mám ráda změny, žádné výzvy se nezaleknu. V současné době jsem na prahu změn ve svém profesním životě. Chci být závislá jen sama na sobě, zodpovídat se sama sobě, a proto účast v projektu přišla v ideální chvíli – dodá mi víru a sílu sebevědomí, abych mohla lépe dokončit započaté změny na mnoha úrovních mého života.

Vím, co mám ráda, mám své vášně – hudbu, zpěv, tanec, hory, cestování a zvířata. A ještě lépe teď vím, co už dělat nechci a jak nebudu žít. Chci mít příležitost podělit se o své zkušenosti, dovednosti a radosti s jinými ženami, které potřebují povzbudit a ocenit. Vždyť kromě péče o domov a děti máme v 21. století plné právo na mnoho dalších aktivit, a jako zralé ženy bychom měly být otevřenější a odvážnější. Bohužel nás často každodenní povinnosti, práce, domácnost, tíží natolik, že ztratíme víru samy v sebe. Já to dnes už vím, dosáhla jsem až k bodu vyhoření a rozhodla se proto pro radikální změnu. Potřebovala jsem pozitvní pošťouchnutí, a ono přišlo v podobě projektu, kterého se účastním.

„Jdu do toho”, abych ukázala i jiným ženám, že každá změna je možná a že ve skupině „se to lépe táhne”. Proto se zvědavostí, ale i nadějí, začínám svoje dobrodružství. Už jsem zažila mnoho krásného, ale to nejkrásnější teprve přijde! Prosím držte mi – nám všem – palce!