Proměna

04 Úno 2019

Grażyna Wawrzyczek

Narodila jsem se v Cieszynie. Nedávno skončilo mé dlouholeté manželství a teď je celý můj svět zaměřen na dvě úžasné děti – Darju a Mariuše – které jsou mým největším štěstím, a na práci.

Jsem kuchařka, pracuji ve školní jídelně, navíc během víkendů v restauraci, abych nám vylepšila domácí rozpočet. V podstatě mi práce zabírá celý můj čas, nezbývá mi příliš volného času na příjemnější aktivity. Mám svou práci moc ráda, baví mě vařit a péct, ale občas bych se chtěla odreagovat od každodenní rutiny. Vzpomínám na školní časy, kdy jsem zpívala a hrála na basovou kytaru v kapele, později jsem také chodila do folklórního souboru Nadolzianie. Miluji hudbu, zpěv a tanec, ale životní peripetie a šedivá každodenní rutina způsobily, že se svým koníčkům nevěnuji. Chtěla bych to celé změnit, ale… chybí mi odvaha.

Když se dívám do zrcadla, vidím unavenou, životem zničenou ženu, s pokleslými víčky, pytli pod očima a nehezkou postavou. Přestože mi děti stále říkají, že pro ně jsem krásná, já sama tomu nevěřím. V takovém stavu bych si nedokázala najít nový vztah, netroufla bych si na něho, protože jsem přesvědčená o tom, že se přece nikomu nemůžu líbit.

Jako většina lidí toužím po krásném partnerském soužití plném porozumění, ale potřebuji pomoci s tím, abych vůbec uvěřila, že si ho zasloužím. Proto byla účast v proměně mým velkým snem. Ve své fantazii se vidím v nádherné dlouhé večerní róbě s dlouhými vlnitými vlasy na pódiu v průběhu Galavečera. Vím, že v takové chvíli bych se cítila krásná a sebevědomá, hodna lásky. A můj sen se pomalu začíná plnit, byla jsem vybrána do proměny v projektu Zralá Žena! A možná se časem splní i můj druhý velký sen – romantická dovolená v tropických krajích, s někým blízkým, někým koho ještě neznám…? Začínám věřit tomu, že je to možné.