Podívejte se na výsledek

img

Z Galavečera, z pátku i z celého dne jsem byla velice unavená, ale moc moc moc spokojená. Od rána mi atmosféra v “zákulisí” připadala jako velká příprava na divadelní premiéru, ve které jsem hrála jednu z hlavních rolí. Byla jsem nervózní, zvědavá, nervózní, plná očekávání a ještě jednou nervózní Tytuł: Veselý obličej. Měla jsem strach vystoupit před tolika lidmi a neprezentovat svou práci, ale sebe samu. I když byla to někdy dosti perná práce, dojít do finále Tytuł: Veselý obličej. Čekání na závěrečné vystoupení bylo hodně dlouhé, postupně jsme všechny utichaly a byla vidět na nás všech tréma. Pak zazněl hlas Tiny Turner (skladba, která byla podkladem naší prezentace) a já vykročila do místnosti plné lidí. Tréma spadla a viděla jsem kolem sebe spoustu lidí, kteří mi fandili. Cítila jsem se dobře a hezká. Překonala jsem jeden svůj velký strach – mluvit před takovou spoustou lidí. V porovnání s tím, jak nesmírně dlouhé bylo očekávání, najednou běžel čas velice rychle – sestřih fotek z proměny, pár slov, zpěv, poděkování, fotografování… a najednou jsem byla na cestě domů se svým přítelem a dcerou a bylo mi hezky.

Druhý den jsem cítila hlavně spokojenost, že jsem to dokázala. Nebyl čas moc přemýšlet, čekala mě oslava osmnáctin mé dcery, takže fakt, že projekt skončil, jsem si uvědomila až v neděli. Ohlasy mých přátel na mou proměnu byly skvělé, tolikrát mě snad nikdy ještě tolik lidí nepochválilo a neřeklo mi, jak mi to sluší.

A v pondělí ráno jsem si opět vyčistila pleť, jemně jsem se nalíčila, opět jsem si dávala pozor na dodržování jídelníčku, večer jsem byla cvičit, pak se navečeřela, odlíčila, uklidila a v úterý zase vyčistit pleť, jídelníček, večer cvičení… Najela jsem za ty čtyři měsíce na režim, který mi už nedělá problém dodržovat. Cítím se v něm dobře, chci ještě pomalu dál hubnout, zlepšovat si fyzičku. Mám se ještě co učit, můžu si pomalu plnit svá přání. Projekt není u konce, on začíná. Startuje projekt „krásný život“.

 

img

Na tento den jsme se připravovaly přes 4 měsíce. Nebylo to lehké, ale stálo to za to. Chci ještě jednou poděkovat všem „Kouzelnicím“ za pomoc, jste super! A Galavečer… Od rána byla napjatá atmosféra. Od rána, hodinu od hodiny, pocity se měnily, stresovala jsem se čím dál tím víc. Opakování zapomenutých slov nebo připomenutí si dobrých rad vůbec nešlo a myšlenky mi vířily hlavou. Konečně přišla ta očekávaná doba a plný sál způsobil hezký pocit… pocit naplnění, spokojenosti, štěstí, jistota, že nejsme samy, že hosté chtěli dorazit, že jistě má spousta žen stejná očekávání vůči sobě, jaká jsme měly před několika měsíci my.

Když jsem uviděla zcela zaplněný sál, stres se mě na chvíli zase zmocnil. Emoce mi zabránily vidět známé tváře, i když tam byly. Ale naše Kouzelnice byly s námi a jejich pohledy pomohly. Sebedůvěra se díky jejich pohledům vrátila. Mrknutí Renatky a pohled Katky mě podpořily… Rozhodla jsem se, že zazpívám na konci Galavečera, i když jsem předtím měla pochybnosti kvůli tomu, že jsem moc nezkoušela. Potlesk, stres, nervy, šťastné úsměvy a… už je konec? Ne! Uvědomila jsem si, že je to nový začátek. To je start pro nové nápady, nové kontakty, nové síly. Jsem opět odvážná, mám chuť k práci bez ohledu na vzniklé potíže.

To jsem čekala a tohle mi daly naše Kouzelnice. Celý jejich tým nás čaroval přes 4 měsíce. Stálo za to podlehnout tomu kouzlu, abychom dokázaly rozumně a klidně probrat některé věci. Dostala jsem se mimo svoji pohodlnou zónu. Děkuji Vám. Děkuji celému kolektivu a hlavně iniciátorkám – Renatě, Kateřině a dalším… Přeji každé ženě, aby podstoupila takovou proměnu. Dosáhla jsem svých cílů. Rozloučila jsem se s kilogramy, uvítala jsem zase zdraví a chuť „hýbat horami“. Všechny máme problémy. Nevyhneme se jim, ale můžeme je zvládnout, a ve skupině, s podporou dalších osob, které nám pomáhají, je to vždy snadnější.“

 

img

Velké finále je za námi. Byl to krásný večer, plný napětí, emocí a radosti. Ze všeho dění ve mně zůstal hřejivý pocit z velmi pozitivní energie nesoucí se po ukončení mezi všemi přítomnými. Ten večer jsem odjížděla s obrovským pocitem naplnění. Děvčátka – organizátorky do projektu vložily tolik úsilí a energie, a já si v srdci ponesu jejich krásné pohledy, zářící štěstím a uspokojením. Holky byly opravdu šťastné. I my finalistky jsme byly šťastné. Nějak se to propojilo a výsledek byl naprosto povznášející. Moje další výzva v životě díky koučingu s Katkou je udělat si masérský kurz – a tak jsem se hned po skončení projektu přihlásila do Ostravy na rekvalifikační kurz.

img

V den Galavečera jsem byla ve stresu a nervózní, protože jsem nechtěla zklamat Reniu a Bibi a všechny další ženy, které pracovaly na tom, abych byla krásná. Vykročila jsem na scénu jako poslední finalistka. Stres zmizel v okamžiku, kdy jsem uviděla vás – kompletní šestnáctku organizátorů a mnoho dalších velmi přátelsky naladěných lidí. Šla jsem sebejistým krokem, protože jsem byla poprvé v životě hrdá, že jsem hezká a mám něco, co můžu ukázat, sebejistá a odvážná. Nějaká neznámá žena mi řekla, že se jí moje proměna líbila nejvíc a také to, jak jsem zpívala. Byla jsem si už tehdy jistá, že jsem ze sebe dala všechno a jsem už nová osoba a nádherná žena. Když jsem se ráno probudila a uviděla kytky a dárky, rozbrečela jsem se, protože vím, že mi bude chybět celý ten shon a všechno, co je s tím spojené. Neboť to nejcennější, co jsem během uplynulých 4 měsíců získala, nejsou šaty, boty nebo zkrášlující zákroky, ale společnost lidí se zlatým srdcem, kteří jsou připraveni vám kdykoliv pomoci. Dokonce při psaní tohoto textu pláču, protože už mi chybíš Kasio, a další holky: Renia, Bibi, Monika, Ola a všechny další skvělé ženy. Jste andělé.

 

Emoce se skoro uklidnily, úkolů, které jsou spojeny s projektem Zralá žena, je už také méně. Právě nastal čas, abychom Vám ukázali fotoreportáž z finálového Galavečera, a také, abychom Vám sdělili, jaké jsou naše, pořadatelů a spolupořadatelů dojmy po dokončení tohoto (pro nás půlročního) projektu. Jsme trochu unavené. To je nepopiratelné, kvůli velkému množství práce, stovkám emailů, telefonátů, schůzí, ale hlavně díky prvotřídní práci s Andreou, Beatou, Marií a Gražynou.

Práce zaměřená na co nejlepší výsledek, s ohledem na individualitu každé z těchto osob, její možnosti, podmínky, ale i na sny, protože jsme v tomto projektu především chtěly splnit sny o lepším, plnějším a zdravějším životě. Povedlo se nám to? Naše finalistky tvrdí, že ano, že obdržely přesně to, co potřebovaly. Velkou podporu, díky které získaly sebedůvěru – podporu od dalších žen, které se s nimi podělily i o své příběhy. Prokázaly, že všechny v životě procházíme různými problémy, ale spolu je vždy dokážeme všechny překonat.

Dostaly také možnost využití mnoha zákroků a akcí, které způsobily, že se mohly cítit krásnější, být zdravější a postarat se o sebe. Poskytly jsme jim informace, které budou moct použít v budoucnu, aby mohly pokračovat v tom, co začaly v projektu. Potvrzením našeho úspěchu byl však především finálový Galavečer, kdy přibližně 200 osob mohlo vidět, jak moc se změnily ženy, které se skoro před pěti měsíci přihlásily na casting.

Srovnání toho, kdo byly a jak vypadaly v tu dobu, s tím, jak vystoupily tento večer, vyvolalo slzy dojetí, bouřlivý potlesk a velké gratulace. Pro každou s nás to byl báječný večer, svým způsobem potvrzující, jak je naše práce důležitá, i když se nám běžně může zdát, že děláme to, co dělají stovky nebo tisíce nám podobných lidí. Tento večer jsme se cítily tak, jak o nás říkají naše finalistky – cítily jsme se jako „kouzelnice“. Co to pro nás znamená?

 

ŘÍJEN 2018, Renia Katce: Pojďme na to 🙂

PROSINEC 2018, Katka Renatě: Máme předpisy, smlouvy, webové stránky 🙂 ZAČÍNÁME

LEDEN 2019, Renia Katce: Kolik se nám asi přihlásí žen?

1 ÚNORA 2019: máme 4 finalistky DO TOHO

ÚNOR, BŘEZEN, DUBEN 2019, holky cvičí, chodí k dietologovi, na kosmetiku, ke kadeřníkovi a vizážistce. Učí se vařit a sestavovat to, co jim dietoložky navrhly, to znamená zdravě a kaloricky podle individuálních doporučení. Spěšně, kvůli rychlému tempu projektu, se u mě stavily na první kontrolní měření na šaty na Galavečer. Pak další setkání, díky kterým získají sebedůvěru. Chvíle relaxace v studiích partnerů, kteří se zapojují do našeho projektu 🙂

V polovině DUBNA už začínáme myslet na FINÁLNÍ GALAVEČER – Ach jo, kolik organizační práce. Za prvé: scénář, jak to všechno má vypadat, za druhé: kdo, co a jak. Je nás taková spousta k prezentaci zajímavých žen, které přijaly výzvu, vzhledem k ochotě pomoct dalším ženám (skvělý pocit). Poskládat do pořadí prezentace, hudbu, módní přehlídky, stovky telefonů, mailů, hovorů ráno a v noci o tom, co ještě přidat, co změnit. Mezitím zkoušíme šaty, protože se blíží termín focení našich finalistek. Fotky jsou hotové, zkouška jak chodit po molu za námi. Druhý tým zároveň pracuje na reklamní knize, včetně textů, překladů a celého grafického zpracování. Další děvčata si hlídají své úkoly, skoro všechno funguje 🙂 Snad máme vše pod kontrolou. 

GALAVEČER – vůbec nevím, kdy to všechno uteklo a upřímně řečeno na několik věcí si vůbec nepamatuji, byla jsem tak vzrušená a nervózní, ale jedno vím jistě. JSEM ŠŤASTNÁ A SPOKOJENÁ a na otázku zda budou další takové akce… 🙂 „

Renata Weber

Ze začátku jsem si myslela, že moje role v projektu není velká, ve srovnání s rolí ostatních spolupořadatelů. Mým úkolem bylo děvčata motivovat – aby vydržela celé ty čtyři měsíce, zapojila se do naplánovaných akcí a aby tento čas využila co nejlépe. Myslela jsem, že je to banální úkol, jelikož se samy přihlásily na casting a chtěly ty změny. Rychle se ale ukázalo, že každodenní problémy a potíže, které se hromadily v jejich životech, jsou reálným ohrožením pro jejich motivaci. Masky, které nosíme, aby nás svět viděl jako silné ženy, které tvrdošíjně realizují své cíle, často skrývají to, co se nám zdá trapné, co nechceme každému říct. Prokáže se, že empatický rozhovor, podpora, přátelství, které dáváme dalšímu člověku, jsou nutné, aby mohl uvěřit, že dokáže něco změnit. Nový život začíná s hlubokými vztahy a pochopením, pocitem, že nejsme sami.“

Kasia Wojciechowska

„Společnými silami jsme dokázaly, že dobrá myšlenka a silné pouto žen dokáže podpořit a inspirovat ženy k tomu, aby v sobě znovu objevily svou krásu, sebevědomí a životní energii. Za to vše patří dík všem organizátorům a sponzorům, bez kterých by se tento SEN nemohl proměnit v realitu.“

Emília Bury

„Když výsledek proměny dojímá…mě tedy ano

Kolem dokola je mnoho nápadů, kterým se však nedostává naplnění. Myšlenka o proměně žen ve věku 45+ se zrodila, dosáhla vrcholu nadšení, které se šířilo poutavým příběhem o potřebě žen, které mají přání se změnit, ale ztratily sílu a motivaci jít za svým cílem. U mnoha žen zůstává jen u snění. Ukázat ženám, že se s „tím“ dá něco udělat, bylo hlavním bodem celého projektu. Ukázat vše v praxi. Ukázat dílčí krůčky, které vedou ke spokojenosti. A to nejen té vizuální, ale ukázat změnu zevnitř, která rozzáří ženu na míle daleko. Mise byla splněna a to nad očekávání. Galavečer byl ukázkou nabytého sebevědomí, sebejistoty, důvěry v sebe samou všech zúčastněných žen. Nejen já, ale i publikum a možná i ony samotné – Beata, Gražyna, Marie, Andrea – procitly v tento večer v pulzující bytosti, kdy údiv, respekt, obdiv, radost a pokora se mísily ve snůšce emocí. Obrovským tahounem byla Renata Weber a Katarzyna Wojciechowska, které stály u zrodu myšlenky. Smekám před jejich disciplínou jít cestou plnou nepředvídaných situací. Nejenže stmelovaly samotné čtyři vyvolené dámy, ale stmelovaly celý kolektiv neznámých lidí tahat za jeden provaz. Bylo mi ctí být součástí!“

Dara Kuźmic

„Bylo mi ctí spolupracovat na tak smysluplném projektu v pozici kouče českých finalistek. Měla jsem možnost vyslechnout silné příběhy finalistek a byla jsem u jejich přeměny v silné sebevědomé ženy. Emocí bylo spousta, stejně jako snahy pochopit – od čeho začít a kam ve svém životě směřovat. Cesta, kterou si finalistky prošly při koučinku vedla k jejich svobodě, oproštění se od očekávání druhých a nalezení svého cíle existence, které přikládám k tomuto článku. Obě ženy si našly své životní cíle, za kterými jdou v podobě “Velké životní 5”.

Je pro mě vždy zrušující být u zrodu toho, kdy člověk nalezne své životní PROČ. Nalezení osobního PROČ přináší pocit dlouhotrvajícího uspokojení a štěstí. Kde každý dělá to, čemu věří…“ Každému ze srdce přeji, ať nalezne své PROČ a prožije svůj život smysluplně.

Kateřina Dudková

Jsem vizážistka, koloristka, stylistka. Moje práce spočívá ve zvýraznění naší krásy, díky barvám, líčení a slušivému oblečení, délkám a druhům látek a doplňkům. Často v našem hektickém životě zapomínáme na sebe, svou ženskost, krásu, a každá máme potřebu líbit se sama sobě a ostatním. Ve své práci chci ukázat cestu, po níž musíme jít, abychom efektivně dávaly najevo svou ženskost, dělaly to vědomě, ochotně a s radostí.

Na všechny etapy uvědomění jsem pozvala všechny finalistky projektu. Všechno proto, aby věděly jak se každý den líčit, jakou barvu a střih oblečení vybrat, který zdůrazní jejich krásu a individualitu. Nikdo to za nás ráno neudělá. V den Galavečera tým specialistů připravil naše finalistky, ale ti nejsou s nimi každý den. Moc bych si přála, aby holky dokázaly ze sebe udělat hvězdy, díky barvám, střihům a mejkapu a hrdě představovaly svou ženskost, hlavně pro sebe. Jsem si jistá, že to všechno funguje, jen je třeba v to uvěřit, což ale není tak snadné.

Rozhodla jsem se zúčastnit se projektu, protože ráda sdílím své zkušenosti. Vím, kolik toho může získat žena, která si je jistá svou krásou. Naše finalistky jsem pozvala, aby se bavily barvami, líčením, a svými střihy, navrhla jsem účesy a barvu vlasů, pokud to bylo nutné, nabídla jsem barvy a styl finálových šatů, nalíčila jsem holky pro focení a na Galavečer. Další část našeho týmu – dvě skvělé kadeřnice Kasia a Jana, Renia majitelka šicí dílny, Kamila z „Ateliéru Stanika“, Monika, majitelka obchodu s obuví, svou prací doplnily konečnou image Beaty, Andrey, Marie a Gražyny.

Jsem ráda, že jsem mohla být svědkem toho, jak holky vzkvétají :)“

Bernadeta Weber

„Projekt byl pro mě ohromnou zkušeností, nejen pracovní, ale i lidskou. Je neuvěřitelné, jakou sílu dokážeme vyvinout, když se spojíme. Proměna žen mi doslova vyrazila dech a je pro mě velkou satisfakcí. Cítím, jak z nich vyzařuje obrovská energie, radost z proměny, jak z nich čiší nabytá síla a zdraví, až je to nakažlivé. A o to celou tu dobu přece šlo!

Teď už je to jen na ženách, jak se svou novou vizáží a vědomím sama sebe naloží. Moc jim držím palce. A kdyby jim náhodou došla inspirace co zdravého a dobrého uvařit, ráda je uvidím na některém ze svých kurzů :)“

Marcela Fiedorová

4

účastnice

4

měsíce

komplexní

proměna