Jak být zranitelný ve vztahu: 6 tipů na zranitelnostVšechny typy vztahů vyžadují určitou úroveň zranitelnosti. Naučte se, jak být ve vztahu zranitelní, abyste zlepšili komunikaci a prohloubili své emocionální spojení.

Co je zranitelnost ve vztahu?

Zranitelnost je vaše ochota praktikovat emocionální otevřenost se svým partnerem. Být zranitelný vám může pomoci vybudovat důvěru ve vztazích a rozvíjet emocionální intimitu mezi vámi a partnerem. Můžete se cítit nuceni reagovat na životní výzvy tím, že se uzavřete, budete držet pevně víko svých emocí a budete se vyhýbat situacím, které vám mohou způsobit emoční bolest. Můžete se naučit, jak být ve vztahu zranitelní, prodiskutováním vztahových potřeb se svým partnerem a pravidelným sledováním svých emocí.

Jak být ve vztahu zranitelnější

Zranitelnost vyžaduje trpělivost a praxi. Zvažte následující způsoby, jak praktikovat zranitelnost ve vašem vztahu:

  • Přihlaste se se svým partnerem . Ukázat svou zranitelnost znamená nečekat, až nastane krize, a zeptat se na city svého partnera. Ptát se na pocity partnera může vést k rozvoji otevřenosti.
  • Najděte dobré modely zranitelnosti . Všimněte si lidí ve vašem životě, kteří mohou úspěšně vyjádřit zranitelnost. Věnujte jim čas, abyste se poučili z jejich chování a rozvíjeli svou schopnost být zranitelní ve svých vztazích.
  • Jdi pomalu . Být zranitelný pro vás může být zpočátku výzvou, zvláště pokud máte tendenci se uzavírat nebo být emocionálně defenzivní. Udělejte malé krůčky, které vám pomohou naučit se zklamat ostražitost. Zmírnění zranitelnosti vám také může pomoci nastavit hranice , abyste nezacházeli příliš daleko a nesdíleli nebo se příliš nespoléhali na ostatní.
  • Poslouchejte sami sebe . Lidé, kteří bojují se zranitelností, mají problém věnovat pozornost svým přáním a potřebám. Procvičujte si každodenní kontroly a zeptejte se sami sebe, jak se cítíte v určitých situacích – fyzicky i emocionálně – a co by vám mohlo pomoci cítit se lépe. Můžete si také vést deník a sledovat své pocity.
  • Vyhledejte odbornou pomoc . Spolupráce s rodinným terapeutem nebo vztahovým koučem vám a vašemu partnerovi umožní využít vaše schopnosti zranitelnosti.
  • Potvrďte své pocity . Když se objeví těkavé emoce, můžete se bránit nebo okamžitě nabídnout řešení. Být zranitelný je ochota udělat si čas na to, abyste svého partnera vyslechli a uznali, čím si prochází, než zareagujete.