Nejžádanější cestovatelé? Dnešní šedesátníci!Cestování není výsadou pouze mladých lidí. Dnes jsou v turistické branži nejžádanějšími a nejsolventnějšími klienty lidé ve zralém věku, nevyjímaje věkovou skupinu 55+. Speciální nabídky jsou dokonce šity na míru přímo seniorům, protože jsou to právě oni, co nejsou vyhranění pouze na víkendové pobyty a mají takzvaně čas kdykoliv.

Na první pohled se seniorské pobyty s ostatními v ničem neliší. Druhý pohled přináší jasné benefity, a to jak z hlediska ceny, tak z hlediska služeb v podobě balíčků. Pobyty 55+ jsou orientovány na klid, relaxaci a léčebné procedury. Jejich oblíbenost je přímo úměrná skutečnosti, že se na nich potkají lidé podobného věku, smýšlení i sociálního postavení, aby mohli nerušeně odpočívat a načerpat energii do dalších dní.

Seniorská romantika

Pokud se pobyty realizují v hotelech laděných do romantických hávů, jako je například Hotel Mlýn Karlštejn, je úspěch stoprocentně zaručen. Hotel Mlýn Karlštejn má ideální polohu v podhradí, v údolí řeky Berounky. Součástí hotelového areálu je 2.500 m2 rozlehlý soukromý ostrov s altánkem. Poskytuje tak dokonalé zázemí v exteriérech i interiérech.

Hotel Mlýn Karlštejn disponuje jednadvaceti pokoji. Standardní dvoulůžkové a třílůžkové pokoje doplňují pokoje typu Executive. Mezi nejvyhledávanější patří Pokoj královny Elišky. Pokoji dominuje King size postel o velikosti 180 cm x 200 cm a pohodlné sofa. Nově zrekonstruovaný prostorný pokoj pro dvě osoby je koncipován v jedinečném elegantním stylu se zámeckou dubovou podlahou.

Dopřejte si luxus!

Naprostý luxus pak poskytne ubytování v pokoji THE BEST ROOM HER & HIS. Pokoj je zařízen moderním designovým nábytkem, klimatizací, křišťálovými světly, dubovou podlahou, volně stojící vanou Villeroy & Boch a prosklenou moderní koupelnou s dešťovou sprchou a luxusními italskými obklady. Cimra okouzlí nejen originálním designem, ale i výhledem na řeku Berounku.

Aby byl váš pobyt dokonalý, doporučujeme využít stravování v místní hotelové restauraci, která se specializuje na menu ze sladkovodních a mořských ryb s širokou nabídkou kvalitních vín. Jako extra gurmánský zážitek doporučujeme výběrové menu: předkrm: paštika z králičích jatýrek se šalotkou, jablky a cidrem, opečený kváskový chléb. Hlavní menu: filátko z kapra s omáčkou z pečeného česneku a bramborovo-dýňového pyré, se salátkem z grilovaného kozího sýru, pečené dýně a barevné řepy i lískových oříšků zalitých medovým dresinkem. Jednoznačně chuťový zážitek, který budete chtít na Karlštejně zažívat znovu a znovu. Ostatně, přijďte se přesvědčit sami!