Co je bombardování láskou? 4 známky lásky bombardováníMilostné bombardování je taktika v násilných vztazích, kdy násilník přehání s dary a náklonností, aby někoho nalákal, aby ho později znehodnotil. Přečtěte si o známkách milostného bombardování a o tom, jak se této manipulativní technice vyhnout.

Co je bombardování láskou?

Love bombing je manipulační taktika, kterou nový partner použije, aby přilákal milence prostřednictvím okázalých darů, nadměrné pozornosti a extrémního uznání. Láskou bombardující partner se pak obrátí proti druhému a citově ho zneužije. Milovníci bombardování jsou často narcisté a méně schopní než jiní zažít empatii . Jejich cílem je udržet si moc nad ostatními v nových vztazích, což dělají prostřednictvím emocionálního zneužívání. Toto chování může rychle vést k nezdravému, toxickému vztahu.

Milostné bombardování může být pro lidi složité, protože vztah zpočátku vypadá jako pohádka. Už od prvního rande může bombarďák nabízet drahé dárky a trvat na kvalitním společném trávení času. To se může zdát slibné, ale varovné signály ukážou, že tato osoba není spřízněná duše. Velká gesta se promění v krutá slova a emocionální zneužívání, což dokazuje, že potvrzení byla lest. Nalákaná osoba se může cítit zmatená a držet se hezčích vzpomínek, takže je těžké opustit svého partnera, který může mít narcistickou poruchu osobnosti.

Nebezpečí bombového útoku z lásky

Milostné bombardování může rychle vést k cyklu zneužívání. Možná si myslíte, že i na začátku vztahu jste našli „toho“, protože si vás tato osoba váží a zamilovat se je snadné. Postupem času se však tato osoba stane podrážděnější a bude si vybírat vaše nejistoty a zároveň vám bude připomínat všechny dobré věci, které pro vás udělal.

I když pociťujete nízké sebevědomí , milostný bombarďák bude vypadat, že jsou jediní, kdo se o vás může postarat. To může narušit váš smysl pro zdravý vztah a ztížit rozchod s danou osobou, protože byste se jí mohli bát. Milostné bombardování může také ovlivnit vaše duševní zdraví a přimět vás k normalizaci hrubého chování.

4 znamení o bombardování lásky

Červené vlajky níže představují běžné známky milostného bombardování:

1. Milujte bombardéry neustále check in . Milostný bombardér pošle mnoho textových zpráv, aby zjistil, kde jste, když jste od sebe. Tento nedostatek zdravých vztahových hranic by měl signalizovat, že tato osoba není skutečným partnerem.

2. Milujte parťáky do bombardérů . Když později uvedete problémy se vztahem, partner se pokusí vám říct, jak dobrý k vám byl na začátku. Tato červená vlajka je snahou, abyste zapomněli na jejich obavy.

3. Bombardéry lásky se přibližují příliš rychle . Romantika může být ve spěchu, ale častěji je to pomalé vření, když se dva lidé navzájem poznávají a respektují. Milostný bombarďák se však přímo ponoří, aby přilákal nového partnera. Očekávají, že budete trávit veškerý čas spolu, což se může stát majetnickým.

4. Love bombers vás obohatí dárky . Love bomber vám dá honosné a drahé dárky. Ty nemusí být osobní; měli byste si všimnout, zda dárek, který vám dávají, je něco, co se vám dokonce líbí nebo zda se vám to líbilo, protože často to bude pouze gesto, ale ne něco přizpůsobeného vašemu stylu a vkusu.

3 příklady bombardování lásky

Následující scénáře jsou příklady milostného bombardování:

1. Vztah bez hranic : Chodili jste s někým, kdo se vás rád dotýká, a to i na veřejnosti. Připadá vám to roztomilé, ale někdy to láme hranice. Váš partner se otočí a začne být agresivní, když se vás někdo jiný pokusí dotknout. Máte pocit, že tato osoba se o vás ve skutečnosti nestará, ale místo toho je k vám majetnická.

2. Neosobní vztah : Potkáte někoho, kdo vás odveze na romantický víkend pryč. Cítíte se jako v nebi, ale také si všimnete, že se vás tato osoba neptá na osobní otázky a nezajímá se o vaše vášně, koníčky nebo přátele. Zatímco vás tato osoba zasypává dárky, také začíná být náladová a obviňuje vás ze svých problémů a neúspěchů.

3. Uspěchaný vztah : Potkáte někoho online, kdo vám okamžitě řekne, že jste ten nejhezčí člověk, kterého kdy viděli. Trvají na tom, že se sejdou co nejdříve a pohostí vás příjemným jídlem. Pak trvají na tom, abyste se pravidelně vídali, a postupem času vás začnou srážet a dělat si legraci z některých vašich vlastností nebo vlastností.

Jak se vyhnout milostnému bombardování

Je nezbytné znát známky milostného bombardování, abyste se nestali obětí. Pokud máte pocit, že by vás váš nový partner mohl láskou bombardovat, zvažte následující tipy:

  • Zeptejte se na minulé vztahy dané osoby . Pokud atentátník nazve předchozí partnery „blázny“ nebo řekne: „Byli mnou tak posedlí“, může to být velmi dobře známkou toho, že váš nový partner opakuje minulé chování.
  • Diskutujte o svém vztahu s důvěryhodnými přáteli . Vyjádřete své obavy ze vztahu přátelům a rodinným příslušníkům, pokud máte pochybnosti. Mohou vyjádřit obavy, které byste si měli vzít k srdci. Love bombers podmiňují partnery, aby je upřednostňovali, takže tento proces může být náročný. Odklon od této negativní energie bude nakonec uzdravující.
  • Pamatujte na svou sebehodnotu . Ve svých romantických vztazích si musíte zachovat nezávislé já. Pokud máte pocit, že vás váš nový partner využívá nebo si neváží vaší sebeúcty, bude čas opustit tento vztah.