Heteroflexibilní: Co znamená Heteroflexibilní?Heteroflexibilní je typ sexuální identity, ve které má osoba primárně sexuální přitažlivost pro opačné pohlaví, ale má také malý zájem o lidi stejného pohlaví. Heteroflexibilita souvisí s bisexualitou a mnoho queer lidí má různé pohledy na to, co heterofleixble znamená.

Význam Heteroflexibilní

Heteroflexibilní je typ sexuální orientace, který popisuje osobu, která má primárně heterosexuální přitažlivost, ale také určitý zájem o lidi stejného pohlaví. Heteroflexibilní osoba může být také považována za většinou přímočarou kvůli její primární přitažlivosti k opačnému pohlaví. Naproti tomu homoflexibilní osoba je někdo, kdo má primárně sexuální přitažlivost ke stejnému pohlaví.

Původ termínu ‚heteroflexibilní‘

Termín „heteroflexibilní“ s největší pravděpodobností pochází z počátku 21. století. Zatímco slovo „heteroflexibilní“ může být poněkud nové, koncept sexuální tekutosti se datuje k vytvoření Kinseyho stupnice v roce 1948. Byl to jeden z prvních vědeckých pokusů sexuálního terapeuta zaznamenat a identifikovat sexuální tekutost pomocí sexuálních chování nebo touha po sexuálních setkáních. Alfred Kinsey zjistil, že existuje více bisexuálních mužů a bisexuálních žen, než si myslel, a jeho zjištění byla hlavním přispěvatelem k rozbití heteronormativity ve společnosti a k ​​práci na nebinárních označeních identity.

Kritika termínu ‚heteroflexibilní‘

Někteří v LGBTQ+ komunitě dávají přednost termínu „bi-zvědaví“ před heteroflexibilními, protože lidé s touto sexuální identitou většinou cítí přitažlivost k lidem stejného pohlaví a možná by raději nejednali podle svého zájmu o osoby stejného pohlaví.

Jiní kritici tvrdí, že tento termín je druhem bifobie nebo bifobie, protože někteří heteroflexibilní muži nebo heteroflexibilní ženy se jednoduše vyhýbají identifikaci jako bisexuální lidé.